Сонда за заварување

Основана во as Taiwan Сонда за заварување производителот, набавувачот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.
Нашите

Сонда за заварување

имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има брза испорака и ефикасна услуга. Откако ќе започнете бизнис со нас, вие никогаш не ќе бидат разочарани со нашата голема услуга и поддршка.
  • Сонда за заварување - Rhenium tungsten Probe Needles
Сонда за заварување
модел - Rhenium tungsten Probe Needles
Покрај тоа,рениум-волфрам сонди, исто така, ги имаат следниве карактеристики:
  1. Висока точка на топење
  2. Висока цврстина
  3. Висока пластичност
  4. Голема отпорност
  5. Низок притисок на пареа
  6. Висока спроводливост
  7. Силна топлинска спроводливост
Soar Technology Co., Ltd
Rhenium tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Сонда за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Сонда за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe-- Bending foundry
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сондата е основниот дел од картичката за сонда,се користи за интерфејсот помеѓу електронската компонента и машината за тестирање,така што тестот за нафора навистина може да се тестира.Употреба на сонда:Тоа е основната компонента на сондата и се користи како поврзана компонента.Се тестира одделно со пренесување на електрични сигнали до влошките на чипот за да се разликуваат добрите производи од неисправните производи Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Соединети Држави Место за обработка:Тајван
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Сонда за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Сонда за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Покрај тоа,како многу тврд и компактен материјал,волфрам често се прави висока-густина и висока-апликации за цврстина како што се оклопни возила,авијација висока температура,ладилници,па дури и придушници за бродови и авиони.Волфрамската игла е ултра-остра електрода изработена од огноотпорна легура за научни инструменти.Електродата има тап врв и зашилено дно.Составен е од огноотпорна легура со ултра-метод на голема електрода со вертикална оска на ротација.Стопениот оксиданс може да се отстрани и да се замени циклично.Столб на базенот.
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Сонда за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Сонда за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сон берилиум бакар често се користи за мала отпорност на контакт или голема струја.Во споредба со другите материјали за сонда,неговите карактеристики на цврстина се релативно ниски,па во однос на абењето,тоа ќе биде побрзо од другите сонди.Банди сонди на берилиум се класифицирани во тела на нафора.Во споредба со традиционалните игли волфрам,мекоста на берилиумските бакарни сонди е многу поголема и пофлексибилна.Општо,бариери за берилиум се специјално развиени и произведени за ЛЕР и ЛЦД-индустријата.Тоа е најдобриот избор за клиенти со стабилни перформанси и ефективно намалување на трошоците.