Вертикална сонда

Ние се техничка Taiwan Вертикална сонда производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контактирајте не.
Ние искрено добредојде на контакт да се преговара за соработка за взаемна корист и development.We нудат гаранции за секој

Вертикална сонда

и посветен во снабдување со врвен квалитет и најдобра услуга за сите корисници.
  • Вертикална сонда - Cantilever Probe
Вертикална сонда
модел - Cantilever Probe
Поради неодамнешниот брз развој на технологијата за обработка и дизајнирање на полупроводници,работната фреквенција и нивото на интеграција на полупроводничките нафора драматично се зголемија.Општо,облиците на подлогата на уредите што се користат во не-полето за складирање има неправилни две-димензионален аранжман.Една форма на сонда што може да одговори на овој елемент е вертикалниот поглед на сондата
Иглата од кобра е главната компонента што се користи во картата за вертикална сонда и користи висока-густ метод на вертикално вметнување.
  1. Материјал:П7,П.н.е.
  2. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите
  3. Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Земја на потекло:Јужна Кореа,Соединетите држави
Soar Technology Co., Ltd
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Вертикална сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Вертикална сонда производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Поради неодамнешниот брз развој на технологијата за обработка и дизајнирање на полупроводници,работната фреквенција и интеграцијата на полупроводничките нафора драматично се зголемија.Обликот на подлогата на уредот што обично се користи во не-полето за меморија има неправилен 2D аранжман.Една од облиците на сондата што може да одговори на овој елемент е картичката со вертикална сондаИглата за кобра е основната компонента што се користи во картичката со вертикална сонда и користи високо-густ метод на вертикално вметнување. Материјал:П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Јужна Кореа,Соединетите држави
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Вертикална сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Вертикална сонда производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Поради неодамнешниот брз развој на технологијата за обработка на полупроводници и дизајн,значително се зголемени работната фреквенција и нивото на интеграција на полупроводничките наполитанки.Општо,облик на перница на опрема што се користи во не-простории за складирање има невообичаени две-димензионален аранжман.Една форма на сонда што може да одговори на овој елемент е вертикалниот поглед на сондата.Иглата од кобра е главната компонента што се користи во картата за вертикална сонда и користи висока-метод на вертикална пенетрација на густина. Материјал:П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Јужна Кореа,Соединетите држави
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Вертикална сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Вертикална сонда производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Неодамнешниот брз развој на технологијата и дизајнот на полупроводничка обработка значително ја подобри работната фреквенција и нивото на интеграција на полупроводничките наполитанки.Општо,облик на перница на опрема што се користи во не-простории за складирање има невообичаени две-димензионален аранжман.Една форма на сонда што може да одговори на овој елемент е вертикален преглед на сондата.Иглите Кобра се главната компонента што се користи во мапите на вертикалните сонди и користат метод на вертикална пенетрација со висока густина. Материјал:П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Јужна Кореа,Соединетите држави