Совети за волфрамска истрага

Taiwan производителот, снабдувачот, Soar Technology Co., Ltd беше добро познат компанијата да обезбеди Совети за волфрамска истрага производи. Ние него го правиме и го прават строга контрола на квалитетот во нашата фабрика. Сите наши производи се во согласност и тестирани 100% пред породувањето. Нашите производи не се само прави маркетинг во светот, но, исто така, поставување на квалитет и trustable бренд. Ние секогаш имајте на иновации, одличен квалитет, со разумна цена и навремена испорака на ум за да се исполнат потребите на клиентите. Ние исто така нудиме многу видови на производи, добредојде на нашата веб-страница за да добиете повеќе информации! Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.
Ние сме професионални производител и извозник на

Совети за волфрамска истрага

. Покрај тоа, ние исто така може да се произведуваат производи, како на вашите примероци и цртежи.
  • Совети за волфрамска истрага - Tungsten Probe Needles
Совети за волфрамска истрага
модел - Tungsten Probe Needles
Волфрам иглите може да се поделат на тркалезна прачка-обликувани волфрам игли и зашилени волфрам игли според нивната форма.
Прачката-облик на волфрамска игла има тенка структура и метална површина.Се користи за електроди за заварување со аргон лак.Технологијата на заварување со аргон лак е најбрзо растечка и најшироко користена технологија за заварување дома и во странство.Особено,рачното заварување со аргон волфрам стана неопходен метод за заварување на разни метални конструкции.
За време на заварувањето,се создава лак помеѓу волфрамската електрода и работното парче,а металот за полнење се внесува од едната страна.Под дејство на топлината на лакот,металот за полнење и работното парче се топат заедно и формираат заварување.Со цел да се спречи топењето и согорувањето на електродата,струјата на заварување не треба да биде преголема.Затоа,заварување со аргон волфрам обично е погодно за заварување на тенки плочи под 4мм,како што се споеви на задникот од цевки,врска со цевка и цевка плоча.
Волфрамските игли со зашилен врв главно се користат за сонди на инструменти,како што е дигитална четворка-тестер на сонда,што е мулти-цел сеопфатен уред за мерење со користење на четири-принцип на мерење на сонда.
Овој инструмент е дизајниран во согласност со националниот стандард за методи на физичко тестирање за единечен кристален силициум и со упатување на американскиот А..С..Т..М стандард.Тоа е посебен инструмент за тестирање на отпорноста и отпорноста на листот(отпорност на лист)на полупроводнички материјали.
Волфрамските игли главно се користат во фабриките за полупроводнички материјали,фабрики за полупроводнички уреди,научно-истражувачки институции,и универзитетите за да ги тестираат перформансите на отпорност на полупроводнички материјали.
Soar Technology Co., Ltd
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Совети за волфрамска истрага, треба да знаете за највисок квалитет на Совети за волфрамска истрага производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Берилиум бакарот е еластичен,легура на заварување и изводливост,што може да издржи не-оксидирачки киселини како што се хлороводородна киселина и јаглеродна киселина.Исто така е отпорен на распаѓање на пластика,отпорност на абење,и отпорност на гребење.Покрај тоа,барилиум бакар може да се подобри со термичка обработка.Сила и нејзината цврстина и спроводливост.Бариерите за берилиум се исто така трошоци-ефикасен избор за апликации каде е добра спроводливоста и мало оштетување на подлогата.Надворешниот врв на сонда за бакар во берилиум е светло златно жолто,и бариерата за берилиум е најмека меѓу сите видови сонди.Општо се продаваат полирање без електрична енергија,сондата е лесна за оксидација и не е лесна за чистење,оригиналната сонда е електрополирана,не е лесен за оксидирање и лесен за чистење,а импедансата е стабилна.
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Совети за волфрамска истрага, треба да знаете за највисок квалитет на Совети за волфрамска истрага производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
P7-Palladium Alloy Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Карактеристики на сонда за легури на паладиум: Користете нови композитни материјали од благородни метали. Тестот за фабрика за LED обланди е посоодветен за тестирање на самото место на црвена и сина светлина,со висока стабилност и долг животен век. Врвот на иглата е гравиран и полиран,и аголот на врвот на иглата може да се прилагоди. Тајван’Квалитетот на производството е стабилен,цената е најконкурентна,и тој е специјално развиен и произведен за индустријата за ЛЕР.
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Совети за волфрамска истрага, треба да знаете за највисок квалитет на Совети за волфрамска истрага производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сондата е главниот дел од картичката за сонда и се користи за поврзување помеѓу електронската компонента и тестерот, така што плочката може да се прегледа за тестирање.Користете сонда:Таа е главната компонента на картичката за сонда и се користи како компонента за поврзување.Одделни тестови може да се извршат со пренесување на електрични сигнали до чип влошките за да се одделат високо-квалитетни производи од неисправни производи. Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Соединети Држави Место за обработка:Тајван