Ние се одржи експертиза во обезбедувањето на нашиот квалитет свесен клиенти добро дефинирани Полупроводнички сонди. Ние нудиме овие во различни спецификации и дизајни, како на потребите на нашите клиенти во пазарот водечки цени. Производите понудени од наша страна строго проверени во секоја фаза на развој за да се обезбеди за висок квалитет и атрактивни дизајни.

Полупроводнички сонди

Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полупроводнички сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Полупроводнички сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Rhenium tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Волфрам е најчестиот вид на цементиран карбид волфрам карбид.Има силна цврстина и обично се користи како издржлив метал во градежната индустрија, како што се обработка на метали и рударство.Волфрам е метален материјал со висока отпорност на температура.Бидејќи волфрам може да се влече во жица-како форма,волфрам е исто така широко користен и често се користи како електрода,како што се филаментите,електроди,термопарови или игли за сонда,итн.,но самиот волфрам постои Проблемот на кршливост и мала пластичност во голема мера го намалува неговиот животен век за време на употребата.Покрај тоа,како многу тврд и компактен материјал,волфрам често се прави висока-густина и висока-апликации за цврстина како што се оклопни возила,авијација висока температура,ладилници,па дури и придушници и противтежи.Рениум-волфрамска сонда се однесува на сонда направена од рениум-жица од легура на волфрам што содржи 3%рениум.Chinatungsten Online обезбедува висока-квалитетен рениум-производи со сонда волфрам.  
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полупроводнички сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Полупроводнички сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Берилиум бакарот е не-магнетни,не-искра високо-цврст материјал со одлична обработка на метал,формабилност и други својства.Има многу апликации во опасни средини,Музички Инструменти,уреди за прецизно мерење,муниција и воздухопловство.Wиците направени од берилиум бакар можат да имаат различни форми,како што се кружни,плоштад,рамна или прилагодена,и може да се намота на макари,калеми,или презентирани во права линија.Покрај тоа,берилиум бакарот може да ја издржи ерозијата на не-оксидирачки киселини(како што е хлороводородна киселина,јаглеродна киселина),отпорност на производи од распаѓање на пластика,абразија и абразија.Понатаму,берилиум бакарот може да се третира со термичка обработка,како што се стврднување и калење на возраста,да ја подобри својата сила,издржливост и спроводливост.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полупроводнички сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Полупроводнички сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
P7-Palladium Alloy Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
П7-Игли за сонда за легури на паладиум е бунар-позната легура на паладиум што се користи за вертикални сонди и картички за сонда Кобра.П7-Цврстина на паладиум е потешко завршувањето на површината ќе ја зголеми издржливоста и ќе го намали абењето.Порозноста ќе го заштити основниот материјал со запирање на корозијата за да навлезе во облогата.За термички на P7-Игла за сонда за легури на паладиум,тоа е изложено на покачена температура,отпорноста на контактот останува конзистентна со текот на времето.Нискиот коефициент на триење го прави движењето на клипот неспокојот и го олеснува лизгањето на странската материја од површината на клипот.П7-Иглата за сонда за легури на паладиум има повисока еластична површина што е помалку веројатно да пукне под механички напрегања.Инаку,од сите материјали на игли за сонда,П7-Сондажа на легура на паладиум Создавање игла на интерметални соединенија и дифузија на материјал е помалку веројатно да се случи со помала големина на зрно.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полупроводнички сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Полупроводнички сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сондата е главниот дел од картичката за сонда,се користи за интерфејсот помеѓу електронската компонента и тестерот,за да може таблата навистина да се провери за тестирање.Користете сонда:Таа е главната компонента на сондата и се користи како поврзана компонента.Одделни тестови се изведуваат со пренесување на електрични сигнали до влошките на чипот за да се разликува високо-квалитетни производи од неисправни производи. Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Соединети Држави Место за обработка:Тајван
Како резултат на нашите високо квалитетни

Полупроводнички сонди

и извонредни услуги на клиентите, имаме стекнато глобалната продажба мрежа, сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.