Игла за картичка сонда

Како професионален производство, снабдување и извоз Игла за картичка сонда in Taiwan. Со инженер персонал повеќе од 20. Силна R & D способност, напредни производствени линии, совршено П / А систем за контрола и строги суровина купување контрола им овозможат на нашите производи да се задоволат трговија стандард и ниво на квалитет на клиентите и испорака датум. Нашата политика за квалитет е квалитет прво, нудат висок квалитет и висока сигурност производи на нашите клиенти и не прават никакви проблеми за нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не сега.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Игла за картичка сонда

. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
  • Игла за картичка сонда - Beryllium-Copper Probe Needles
Игла за картичка сонда
модел - Beryllium-Copper Probe Needles
Берилиум бакарот е легура на бакар со берилиум како главен легирачки елемент.Тој е најдобриот еластичен материјал во легурите на бакар.Има висока јачина,висока еластичност,висока спроводливост,висока отпорност на температура,отпорност на корозија,силен замор,отпорност на абење,Ладно-отпорен,лесен за обработка,и најдобрата цврстина и цврстина на сите легури на бакар;најсоодветен за долго-живот,високо-температура,високо-делови на струјните прекинувачи.Тоа е возраст-стврднувачки материјал и е микро прекинувач,прецизен приклучок,и разни Материјал по избор за прецизни шрапнели како што се високи-терминали и релеи на одделение.
Берилиум бакарот е доба-стврднувачки материјал со најголема јачина меѓу легурите на бакар.Се користи долго-животни терминали,микро прекинувачи,итн.Јачината и отпорноста на абење на берилиум бакарот се подобри од физичките својства на хромот-циркониум-бакарни легури.
Алатките изработени од берилиум бакар се многу тврди и нема да произведат искри при удирање во челичната површина.Бидејќи берилиумот има висока цврстина на флексија,термичка стабилност,топлинска спроводливост,и мала густина,сите тие се направени авијација-поврзани материјали се користат и во ракети,вселенски возила и сателити.
Soar Technology Co., Ltd
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Игла за картичка сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Игла за картичка сонда производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Волфрам е најчестиот материјал на цементиран карбид.Во споредба со другите метали,има посилна цврстина,еластичност,и е лесен за обработка.Меѓу сите чисти метали,волфрам има највисока точка на топење.Во споредба со јаглеродот,волфрам може да одржи цврста состојба на повисока температура,а волфрамот има најмал коефициент на топлинска експанзија,со низок коефициент на топлинска експанзија,висока точка на топење,и висока цврстина на истегнување.јачина.Обично волфрам е исто така широко користен,најчесто се користи како траен метал во градежната индустрија, како што се преработка на метали и рударство.Волфрам е метален материјал со висока отпорност на температура.Бидејќи волфрам може да се влече во жица-како форма,волфрам е исто така широко користен и често се користи како електрода,како што се филаментите,електроди,термопарови или игли за сонда,итн.,но самиот волфрам постои Проблемот на кршливост и мала пластичност во голема мера го намалува неговиот животен век за време на употребата.  
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Игла за картичка сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Игла за картичка сонда производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Rhenium tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Врв на рениум-волфрамската сонда се обработува со посебен процес.Конусот со игла има висока прецизност,висока јачина и еластичност.Производот е повеќе абење-отпорен,поголема корозија-отпорен,а површината е релативно мазна,и нејзината осветленост може да достигне Сличноста е огледална површина.Рениум-волфрам сонди се најшироко користени од сите видови сонди,и обемот на употреба на рениум-картичките за волфрамска сонда постепено се зголемуваат.Рениум-волфрам сонди се користат за да се намали кршливоста на волфрам и да се подобри нејзината пластичност.Покрај тоа,рениум-волфрам има многу висока точка на топење,така што често се користи во авијацијата и високо-температурни средини,како што се електронско греење и заварување.
Soar Technology Co., Ltd
Купете го најдобриот водич на Игла за картичка сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Игла за картичка сонда производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
P7-Palladium Alloy Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
П7-Сонди со легури на паладиум најчесто се користат пробни медиуми за тестирање на нафора.Директниот контакт помеѓу сондите и тестираните влошки пренесува електрични сигнали до тестерот за да се одреди квалитетот на колото на чипот.Под имплементација на материјалот на конзолната сонда и отпорноста на контактот на подлогата за лемење,отпорноста на контактот на материјалот станува поголема брзо во споредба со игла волфрам и игла волфрам рениум кога иглата се тестира на висока температура;додека иглата од берилиум бакар е на висока температура.Перформансите се релативно стабилни.П7-Легурот на паладиум има повисоки точки на топење,што инхибира формирање на дифузија на меѓуметални соединенија.