Soar Technology Co., Ltd е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Игли сонда, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Игли сонда

Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Игли сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Игли сонда производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Поради неодамнешниот брз развој на технологијата за обработка и дизајнирање на полупроводници,работната фреквенција и интеграцијата на полупроводничките нафора драматично се зголемија.Обликот на подлогата на уредот што обично се користи во не-полето за меморија има неправилен 2D аранжман.Една од облиците на сондата што може да одговори на овој елемент е картичката со вертикална сондаИглата за кобра е основната компонента што се користи во картичката со вертикална сонда и користи високо-густ метод на вертикално вметнување. Материјал:П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Јужна Кореа,Соединетите држави
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Игли сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Игли сонда производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Волфрам е најчестиот материјал на цементиран карбид.Во споредба со другите метали,има посилна цврстина,еластичност,и е лесен за обработка.Меѓу сите чисти метали,волфрам има највисока точка на топење.Во споредба со јаглеродот,волфрам може да одржи цврста состојба на повисока температура,а волфрамот има најмал коефициент на топлинска експанзија,со низок коефициент на топлинска експанзија,висока точка на топење,и висока цврстина на истегнување.јачина.Обично волфрам е исто така широко користен,најчесто се користи како траен метал во градежната индустрија, како што се преработка на метали и рударство.Волфрам е метален материјал со висока отпорност на температура.Бидејќи волфрам може да се влече во жица-како форма,волфрам е исто така широко користен и често се користи како електрода,како што се филаментите,електроди,термопарови или игли за сонда,итн.,но самиот волфрам постои Проблемот на кршливост и мала пластичност во голема мера го намалува неговиот животен век за време на употребата.  
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Игли сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Игли сонда производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
High temperature curing epoxy Type-153
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Се користи во пакување на електронски производи.Оваа смола има добра обработка и стабилност.Овој производ има добра адхезија по стврднување,и има добра отпорност на олеохемикалии и растворувачи.Има мала содржина на јони и добра стабилност на складирање,и може брзо да се стврдне на високи температури.Има уникатни реолошки својства и може да се користи како смола за изградба и полнење на браната истовремено.Оваа смола има одлична издржливост и може да помине многу различни тестови на животната средина.Овој производ има висок степен на сигурност и издржливост,и е висок-перформанси лепило за многу апликации. Има висок вискозитет и одлична тиксотропија.За време на процесот на обработка и стврднување,нема слободно да попушта. Површината на закоравениот материјал нема да изгледа мрсна и слабо сјаен. Има добра димензионална стабилност во значителен опсег на температура. Зацврстениот материјал има одличен заштитен ефект и отпорност на удари на компонентите. Јачината на лепилото што ја задржува овој производ по тестирање на животната средина е сè уште добра. Зацврстениот материјал на оваа смола има добра отпорност и на гасовита и на течна влага. Овој производ е во согласност со 2002 година/Прописи за 95EC RoHS.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Игли сонда

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Како да се најде најдоброто Игли сонда?
Игли сонда , исто така познат како совети за сонди или сонди за игла, се дадени во различни материјали, должини, форми и радиус на врвови. Нашите игла сонди направи на суровини, како што се рениум волфрам, берилиум бакар, Palladium легура или вештачка светлина, а нашите производи имаат Игли за картички сонда , Конзолна игла , Игла за сонда , Конзолни сонди , Полупроводнички сонди и Сонда Кобра , кои се погодни за мнозинството на апликации за probубопитство. Картичката сонда за нафора обично се состои од табла за печатено коло со збир на прецизно собрани игли за сонда. Иглите на сондата се ситни иглички со остри врвови што ги контактираат влошките за врска, или сигналните терминали на чипот IC за време на тестирањето.

Нашиот Епоксиден лепак нуди висока јачина на врската, висока стабилност на температурата, мала апсорпција на влага и мало намалување. Стврднување на епоксид по стврднување на висока температура, смолата може да добие најдобри перформанси и висока стабилност на температурата. Механизмот за стврднување на епоксидна топлина лек се активира кога е изложен на висока температура и го лечи лепилото. Континуираната изложеност на топлина овозможува вкрстено поврзување на полимерите при нивното формирање и обезбедува цврст цврст материјал со висока цврстина. Доколку ви требаат производи, придружете ни се и контактирајте не за повеќе информации!