Сонда за висока температура

Soar Technology Co., Ltd е технички Сонда за висока температура производителот, набавувачот и извозник на клиенти во Taiwan. Нашите секојдневни цените се пониски и нашиот производ селекција е многу поголем од трговците на мало или на големо снабдување компании во вашата област. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контактирајте не.
Ние сме стручни во производство

Сонда за висока температура

. Ние ќе ви обезбедиме сигурен ниво на квалитетни услуги и производи кои постојано ќе ги исполнуваат или надминуваат барањата на нашите клиенти.
  • Сонда за висока температура - P7-Palladium Alloy Probe Needles
Сонда за висока температура
модел - P7-Palladium Alloy Probe Needles
Сонди од легури на паладиум се високи-квалитетни легури што се користат за барање на ниско ниво-енергетски електрични контакти.Палинеј 7 е паладиум-сребрено време-легура на стврднување.Легурата има сигурен век на траење повеќе од 50 години и е многу погодна за апликации што бараат екстремно долг век на траење,стабилна отпорност на контакт и низок електричен шум.Карактеристиките на Paliney 7 вклучуваат висока отпорност на корозија и отпорност на 'рѓа,додека се обезбедуваат механичките својства на берилиум бакарот.Апликациите вклучуваат системи за водење на воен хардвер,сателитски комуникации,високо-прстени за лизгање на брзината,и системи за испорака на лекови.Paliney 7 ги исполнува стандардите за легури на електричен контакт.
Soar Technology Co., Ltd
P7-Palladium Alloy Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сонда за висока температура, треба да знаете за највисок квалитет на Сонда за висока температура производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сондите кои најчесто се користат во индустријата се четири вида материјали:волфрам,рениум волфрам,берилиум бакар,и Палинерин-7 TM.Обично се избира волфрам од рениум.Меѓу нив,рениум волфрам има слични својства како волфрам и има подобар животен век и отпорност на контакт отколку волфрам. Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Соединети Држави Место за обработка:Тајван
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сонда за висока температура, треба да знаете за највисок квалитет на Сонда за висока температура производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Волфрамската игла е ултра-остра електрода изработена од огноотпорна легура за научни инструменти.Електродата има тап врв и зашилено дно.Составен е од огноотпорна легура со ултра-метод на голема електрода со вертикална оска на ротација.Стопениот оксиданс може да се отстрани и да се замени циклично.Столб на базенот.Волфрамот има најголема точка на топење меѓу металите.Може да се користи како нишка.Може да се направи висока-челик за брзина,челик за дупчење,итн.кога се додава на железо.Отпорен е на абење и корозија,и не се плаши од влошување или деформација поради големата топлина предизвикана од триење.Во употребата и истражувањето на волфрам,најпознатото е тоа што Едисон користел волфрамски нишки за производство на сијалици,што започна во светла ера за човештвото.Волфрамските игли се најчесто користениот материјал за сонда при тестирање на тест влошки,и иглите од волфрам имаат голема цврстина и долг век на траење,и релативните гребнатини на тестот ќе бидат релативно големи.Покрај тоа,игли волфрам имаат одредени Еластичноста е релативно стабилна за време на тестот со игла.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сонда за висока температура, треба да знаете за највисок квалитет на Сонда за висока температура производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Rhenium tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Рениум-волфрам сонди главно се користат во полупроводници,ЛЕД,ЛЦД и други индустрии,и се користат во карти со сонда,истражни станици,тестирање на чип,тестирање на нафора и тестирање на LED чип.Рениум-волфрамските игли имаат добра цврстина и отпорност на замор,и добра стабилност.Картички со сонда направени од рениум-волфрам игли се погодни за долго-терминско тестирање,но цената на рениумот-волфрам игли е пониска од онаа на волфрам игли.Цената на рениум-волфрам игли е релативно повисока од онаа на волфрам игли. .Материјалот-поврзани својства на рениум-игли волфрам се слични на волфрамските сонди.Неговата еластичност и спроводливост се исти како оние на волфрамските сонди,и неговата отпорност на контакт и работниот век се подобри од оние на волфрамските сонди.