Ние се одржи експертиза во обезбедувањето на нашиот квалитет свесен клиенти добро дефинирани Конзолни сонди. Ние нудиме овие во различни спецификации и дизајни, како на потребите на нашите клиенти во пазарот водечки цени. Производите понудени од наша страна строго проверени во секоја фаза на развој за да се обезбеди за висок квалитет и атрактивни дизајни.

Конзолни сонди

Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолни сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолни сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Берилиум бакарот е еластичен,легура на заварување и изводливост,што може да издржи не-оксидирачки киселини како што се хлороводородна киселина и јаглеродна киселина.Исто така е отпорен на распаѓање на пластика,отпорност на абење,и отпорност на гребење.Покрај тоа,барилиум бакар може да се подобри со термичка обработка.Сила и нејзината цврстина и спроводливост.Бариерите за берилиум се исто така трошоци-ефикасен избор за апликации каде е добра спроводливоста и мало оштетување на подлогата.Надворешниот врв на сонда за бакар во берилиум е светло златно жолто,и бариерата за берилиум е најмека меѓу сите видови сонди.Општо се продаваат полирање без електрична енергија,сондата е лесна за оксидација и не е лесна за чистење,оригиналната сонда е електрополирана,не е лесен за оксидирање и лесен за чистење,а импедансата е стабилна.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолни сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолни сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
P7-Palladium Alloy Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Карактеристики на сонда за легури на паладиум: Користете нови композитни материјали од благородни метали. Тестот за фабрика за LED обланди е посоодветен за тестирање на самото место на црвена и сина светлина,со висока стабилност и долг животен век. Врвот на иглата е гравиран и полиран,и аголот на врвот на иглата може да се прилагоди. Тајван’Квалитетот на производството е стабилен,цената е најконкурентна,и тој е специјално развиен и произведен за индустријата за ЛЕР.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолни сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолни сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сондата е главниот дел од картичката за сонда и се користи за поврзување помеѓу електронската компонента и тестерот, така што плочката може да се прегледа за тестирање.Користете сонда:Таа е главната компонента на картичката за сонда и се користи како компонента за поврзување.Одделни тестови може да се извршат со пренесување на електрични сигнали до чип влошките за да се одделат високо-квалитетни производи од неисправни производи. Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Соединети Држави Место за обработка:Тајван
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолни сонди, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолни сонди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Волфрам иглите може да се поделат на тркалезна прачка-обликувани волфрам игли и зашилени волфрам игли според нивната форма.Прачката-облик на волфрамска игла има тенка структура и метална површина.Се користи за електроди за заварување со аргон лак.Технологијата на заварување со аргон лак е најбрзо растечка и најшироко користена технологија за заварување дома и во странство.Особено,рачното заварување со аргон волфрам стана неопходен метод за заварување на разни метални конструкции.За време на заварувањето,се создава лак помеѓу волфрамската електрода и работното парче,а металот за полнење се внесува од едната страна.Под дејство на топлината на лакот,металот за полнење и работното парче се топат заедно и формираат заварување.Со цел да се спречи топењето и согорувањето на електродата,струјата на заварување не треба да биде преголема.Затоа,заварување со аргон волфрам обично е погодно за заварување на тенки плочи под 4мм,како што се споеви на задникот од цевки,врска со цевка и цевка плоча.Волфрамските игли со зашилен врв главно се користат за сонди на инструменти,како што е дигитална четворка-тестер на сонда,што е мулти-цел сеопфатен уред за мерење со користење на четири-принцип на мерење на сонда.Овој инструмент е дизајниран во согласност со националниот стандард за методи на физичко тестирање за единечен кристален силициум и со упатување на американскиот А..С..Т..М стандард.Тоа е посебен инструмент за тестирање на отпорноста и отпорноста на листот(отпорност на лист)на полупроводнички материјали.Волфрамските игли главно се користат во фабриките за полупроводнички материјали,фабрики за полупроводнички уреди,научно-истражувачки институции,и универзитетите за да ги тестираат перформансите на отпорност на полупроводнички материјали.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и се чувствувате услуги на клиентите, ние веќе ужива долготрајни добар углед во оваа

Конзолни сонди

поле пазарот.