Конзолна сонда

Soar Technology Co., Ltd обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Конзолна сонда производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!
Нашите

Конзолна сонда

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Квалитетот е нешто што се земе во нашите чекор, за тоа е неодвоив дел од десната однесување и работа етика. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија.
  • Конзолна сонда - Cantilever Probe-- Bending foundry
Конзолна сонда
модел - Cantilever Probe-- Bending foundry
Сондата е основниот дел од картичката за сонда,се користи за интерфејсот помеѓу електронската компонента и машината за тестирање,така што тестот за нафора навистина може да се тестира.
Употреба на сонда:Тоа е основната компонента на сондата и се користи како поврзана компонента.Се тестира одделно со пренесување на електрични сигнали до влошките на чипот за да се разликуваат добрите производи од неисправните производи
  1. Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е.
  2. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите
  3. Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Земја на потекло:Соединети Држави
  6. Место за обработка:Тајван
Soar Technology Co., Ltd
Cantilever Probe-- Bending foundry
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолна сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолна сонда производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Покрај тоа,како многу тврд и компактен материјал,волфрам често се прави висока-густина и висока-апликации за цврстина како што се оклопни возила,авијација висока температура,ладилници,па дури и придушници за бродови и авиони.Волфрамската игла е ултра-остра електрода изработена од огноотпорна легура за научни инструменти.Електродата има тап врв и зашилено дно.Составен е од огноотпорна легура со ултра-метод на голема електрода со вертикална оска на ротација.Стопениот оксиданс може да се отстрани и да се замени циклично.Столб на базенот.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолна сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолна сонда производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Rhenium tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Покрај тоа,рениум-волфрам сонди, исто така, ги имаат следниве карактеристики: Висока точка на топење Висока цврстина Висока пластичност Голема отпорност Низок притисок на пареа Висока спроводливост Силна топлинска спроводливост
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолна сонда, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолна сонда производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сон берилиум бакар често се користи за мала отпорност на контакт или голема струја.Во споредба со другите материјали за сонда,неговите карактеристики на цврстина се релативно ниски,па во однос на абењето,тоа ќе биде побрзо од другите сонди.Банди сонди на берилиум се класифицирани во тела на нафора.Во споредба со традиционалните игли волфрам,мекоста на берилиумските бакарни сонди е многу поголема и пофлексибилна.Општо,бариери за берилиум се специјално развиени и произведени за ЛЕР и ЛЦД-индустријата.Тоа е најдобриот избор за клиенти со стабилни перформанси и ефективно намалување на трошоците.