Soar Technology Co., Ltd е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Конзолна игла in Taiwan. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Нашиот асортиман на производи е во голема побарувачка на домашните пазари, бидејќи на своите супериорен квалитет и оптимални перформанси. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.

Конзолна игла

Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолна игла, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолна игла производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Cantilever Probe-- Bending foundry
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сондата е основниот дел од картичката за сонда,се користи за интерфејсот помеѓу електронската компонента и машината за тестирање,така што тестот за нафора навистина може да се тестира.Употреба на сонда:Тоа е основната компонента на сондата и се користи како поврзана компонента.Се тестира одделно со пренесување на електрични сигнали до влошките на чипот за да се разликуваат добрите производи од неисправните производи Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите Стабилен квалитет и брза испорака Земја на потекло:Соединети Држави Место за обработка:Тајван
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолна игла, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолна игла производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Покрај тоа,како многу тврд и компактен материјал,волфрам често се прави висока-густина и висока-апликации за цврстина како што се оклопни возила,авијација висока температура,ладилници,па дури и придушници за бродови и авиони.Волфрамската игла е ултра-остра електрода изработена од огноотпорна легура за научни инструменти.Електродата има тап врв и зашилено дно.Составен е од огноотпорна легура со ултра-метод на голема електрода со вертикална оска на ротација.Стопениот оксиданс може да се отстрани и да се замени циклично.Столб на базенот.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолна игла, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолна игла производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Rhenium tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Покрај тоа,рениум-волфрам сонди, исто така, ги имаат следниве карактеристики: Висока точка на топење Висока цврстина Висока пластичност Голема отпорност Низок притисок на пареа Висока спроводливост Силна топлинска спроводливост
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Конзолна игла, треба да знаете за највисок квалитет на Конзолна игла производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сон берилиум бакар често се користи за мала отпорност на контакт или голема струја.Во споредба со другите материјали за сонда,неговите карактеристики на цврстина се релативно ниски,па во однос на абењето,тоа ќе биде побрзо од другите сонди.Банди сонди на берилиум се класифицирани во тела на нафора.Во споредба со традиционалните игли волфрам,мекоста на берилиумските бакарни сонди е многу поголема и пофлексибилна.Општо,бариери за берилиум се специјално развиени и произведени за ЛЕР и ЛЦД-индустријата.Тоа е најдобриот избор за клиенти со стабилни перформанси и ефективно намалување на трошоците.
Професионален дизајн на

Конзолна игла

, Меки, удобни, лесен и safe.Different стил, различна големина, различна материјал, висок квалитет и најдобра price.Welcome да добиете повеќе информации, Ве молиме слободно контактирајте со нас.