Игли за виткање

Soar Technology Co., Ltd е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Игли за виткање, Кои се направени од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Во текот на процесот на производство, нашите стручни тимови проверува квалитетот на производите на тој начин ние обезбеди супериорни производи на нашите клиенти. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Нашите

Игли за виткање

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Квалитетот е нешто што се земе во нашите чекор, за тоа е неодвоив дел од десната однесување и работа етика. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија.
  • Игли за виткање - Cantilever Probe
Игли за виткање
модел - Cantilever Probe
Сондата е главниот дел од картичката за сонда и се користи за поврзување помеѓу електронската компонента и тестерот, така што плочката може да се прегледа за тестирање.
Користете сонда:Таа е главната компонента на картичката за сонда и се користи како компонента за поврзување.Одделни тестови може да се извршат со пренесување на електрични сигнали до чип влошките за да се одделат високо-квалитетни производи од неисправни производи.
  1. Материјал:Волфрам(WNP),Рениум волфрам(WRNP),P4,П7,П.н.е.
  2. Спецификациите се прилагодени според потребите на клиентите
  3. Прилагодено производство може да се направи според цртежите и примероците на клиентите
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Земја на потекло:Соединети Држави
  6. Место за обработка:Тајван
Soar Technology Co., Ltd
Cantilever Probe
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Игли за виткање, треба да знаете за највисок квалитет на Игли за виткање производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Beryllium-Copper Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Берилиум бакарот е еластичен,легура на заварување и изводливост,што може да издржи не-оксидирачки киселини како што се хлороводородна киселина и јаглеродна киселина.Исто така е отпорен на распаѓање на пластика,отпорност на абење,и отпорност на гребење.Покрај тоа,барилиум бакар може да се подобри со термичка обработка.Сила и нејзината цврстина и спроводливост.Бариерите за берилиум се исто така трошоци-ефикасен избор за апликации каде е добра спроводливоста и мало оштетување на подлогата.Надворешниот врв на сонда за бакар во берилиум е светло златно жолто,и бариерата за берилиум е најмека меѓу сите видови сонди.Општо се продаваат полирање без електрична енергија,сондата е лесна за оксидација и не е лесна за чистење,оригиналната сонда е електрополирана,не е лесен за оксидирање и лесен за чистење,а импедансата е стабилна.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Игли за виткање, треба да знаете за највисок квалитет на Игли за виткање производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
P7-Palladium Alloy Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Карактеристики на сонда за легури на паладиум: Користете нови композитни материјали од благородни метали. Тестот за фабрика за LED обланди е посоодветен за тестирање на самото место на црвена и сина светлина,со висока стабилност и долг животен век. Врвот на иглата е гравиран и полиран,и аголот на врвот на иглата може да се прилагоди. Тајван’Квалитетот на производството е стабилен,цената е најконкурентна,и тој е специјално развиен и произведен за индустријата за ЛЕР.
Soar Technology Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Игли за виткање, треба да знаете за највисок квалитет на Игли за виткање производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Tungsten Probe Needles
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Волфрам иглите може да се поделат на тркалезна прачка-обликувани волфрам игли и зашилени волфрам игли според нивната форма.Прачката-облик на волфрамска игла има тенка структура и метална површина.Се користи за електроди за заварување со аргон лак.Технологијата на заварување со аргон лак е најбрзо растечка и најшироко користена технологија за заварување дома и во странство.Особено,рачното заварување со аргон волфрам стана неопходен метод за заварување на разни метални конструкции.За време на заварувањето,се создава лак помеѓу волфрамската електрода и работното парче,а металот за полнење се внесува од едната страна.Под дејство на топлината на лакот,металот за полнење и работното парче се топат заедно и формираат заварување.Со цел да се спречи топењето и согорувањето на електродата,струјата на заварување не треба да биде преголема.Затоа,заварување со аргон волфрам обично е погодно за заварување на тенки плочи под 4мм,како што се споеви на задникот од цевки,врска со цевка и цевка плоча.Волфрамските игли со зашилен врв главно се користат за сонди на инструменти,како што е дигитална четворка-тестер на сонда,што е мулти-цел сеопфатен уред за мерење со користење на четири-принцип на мерење на сонда.Овој инструмент е дизајниран во согласност со националниот стандард за методи на физичко тестирање за единечен кристален силициум и со упатување на американскиот А..С..Т..М стандард.Тоа е посебен инструмент за тестирање на отпорноста и отпорноста на листот(отпорност на лист)на полупроводнички материјали.Волфрамските игли главно се користат во фабриките за полупроводнички материјали,фабрики за полупроводнички уреди,научно-истражувачки институции,и универзитетите за да ги тестираат перформансите на отпорност на полупроводнички материјали.